SALADO   Koření vašeho domova                                                                       SLEVA 15% na celý nákup s kódem 15S1

Zelený čtvrtek ve Vaší domácnosti.

Zelený čtvrtek ve Vaší domácnosti.

Velikonoce aneb vítání jara. O Velikonocích jako takových si můžete dočíst v našem předchozím článku, kde jsme si o nich rozepsali více.

Dneska si povíme o jednom dni v tzv. Svatém týdnu neboli Pašijovém týdnu.

ZELENÝ ČTVRTEK

Říká se, že Zelený čtvrtek je nejdůležitější část liturgického roku, který vyvrcholí během Bílé soboty.

Tento den si křesťané připomínají poslední večeři Ježíše Krista s dvanácti učedníky a ustanovení eucharasie. Navečer utichnou všechny zvony a rozezní se až večer na Bílou sobotu. Pro křesťany jsou Velikonoce důležitějším svátkem než Vánoce.

Naši předkové na Zelený čtvrtek vstávali hodně včasně ráno před rozedněním, pomodlili se a omyli se ranní rosou či sněhem. Dělali to proto, aby se ochránili od nemocí.

                 Set ručníku a osušky VERGA                                      Set osušek KEFALA                                             Bambusový ručník KORAL

 

Žena v domácnosti musela ještě před východem slunce zamést celý dům. Nečistoty, které žena zametla, poté vysypala na nejbližší křižovatce, aby zaručila, že se v domě nebudou držet blechy. V některých domácnostech ženy zvonily paličkou o hmoždíř, aby hmyz, který byl v domě odešel. Hospodáři v tento den seli hrách a len. Co se v tento den zaselo, dobře přispívalo.

K tomuto dni se váže hned několik pranostik, např.: „Je-li Zelený čtvrtek bílý, tak je léto teplé.“

A jelikož je tento den Zelený a zelená barva je barvou přírody, mládí a harmonie, tak si můžete prohlédnout naše ložní povlečení právě laděné do této barvy. Nebojte se experimentovat s barvami, vůbec tím neuškodíte Vašemu interiéru, naopak budete mít lepší náladu a pozitivnější myšlení.

 (Bavlněné povlečení EXCLUSIVE Nebraska limetkové)

 (Bavlněné povlečení EXCLUSIVE Omaha limetkové)

Autor: Karolína, tým salado.cz

12.4.2022

 

 

 

Zasílání novinek na e-mail
Chcete být pravidelně informováni o novinkách a zvýhodněných akcích?
Přihlašte se k odběru novinek
Zasílat
© 2024 HW LOGISTIC s.r.o., salado.cz - Všechna práva vyhrazenaZačátek stránky